Zmieniasz perfumę? Zobacz jak dobrać zapach do osobowości

Opublikowano: Wrzesień 11, 2014

Dobry zapach to podstawa wizerunku. Potrafi oczarować i przekonać do nas ludzi. Kobiety uwielbiają, gdy mężczyzna inwestuje w siebie i pięknie pachnie. Jednak zapach musi podobać się również Tobie i pasować do Twojej osobowości. Bez tego nigdy nie polubisz swoich nowych perfum. Jeśli postanowiłeś zmienić zapach doradzimy Ci jak dobrać go do swojego charakteru.


Typ sportowca

8681324318_b18ef23907_k

Jeśli jesteś bardzo aktywny, dużo ćwiczysz, to dobre są dla Ciebie zapachy typowo sportowe. Adrenalina to nieodłączny element Twojego życia. Zapach, który ma zostać Twoim kompanem powinien być świeży, ale z nutką pikanterii. Takie kryteria spełnia Chanel Allure Home Sport. Łączy on nuty świeże, zmysłowe, drzewne oraz korzenne. Jeśli wolisz nieco mocniejszy zapach to polecamy Davidoff Champion. To zapach dla prawdziwych mistrzów sportu!


Typ biznesmana

4884737070_799e62bdd9_b

Lubisz swoją pracę, możliwe, że jesteś trochę pracoholikiem. Ubierasz się elegancko i masz wysokie wymagania. Twardy gracz z Ciebie. Potrzebujesz perfum mocnych, bardzo męskich i hipnotyzujących. Perfum z władzą. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się wszystkie zapachy z nutami kadzidlanymi, nieco orientalnymi. Tu świetnie pasuje zapach Yves Saint Laurent Opium. To siła, zmysłowość i tajemniczość. Coś idealnego dla człowieka biznesu.


Typ imprezowicza

7914623918_2088c5949d_k

 

Kochasz imprezy? Każdą wolną chwilę poświęcasz na clubbing? Perfumy, których używasz powinny być mocne i bardzo trwałe. Mają wytrzymać całą noc i świetnie skomponować się z Twoim naturalnym zapachem. Musisz pachnieć seksem i męskością. Taką możliwość da  Ci Chanel Egoiste. To zapach bardzo męski z nutą drzewno-korzenną, wanilią i pieprzem. Kusi i świetnie się komponuje z samczą skórą. Efekt pozytywny murowany!

Jeśli nie odnajdujesz się w żadnym z tych typów, to możesz spróbować dobierać perfumy do pory roku. Wiosna i lato to zapachy bardziej sportowe, lżejsze, a jesień i zima cięższe i zmysłowe. Najważniejsze, żebyś dobrze się czuł z konkretnymi perfumami. Musisz je potraktować jak wygodne buty.

 

Źródło zdjęć: flickr.com CC BY