Uważaj, będzie ostro. Brzytwa w natarciu!

Opublikowano: Wrzesień 11, 2014

Dziś do łask powracają tradycyjne brzytwy. Kiedyś królowały jako podstawowe narzędzie golibrody. Później pojawiły się jednorazówki, a brzytwy zaczęły zanikać. Dziś wychodzą z cienia. Może i Ty skusisz się na ten tradycyjny sposób golenia?


Wady i zalety

Zwolennicy golenia tradycyjnego podkreślają, że brzytwa to oszczędność. Na samym początku trzeba zainwestować sporo kasy (nawet 700 zł!). Biorąc jednak pod uwagę, że takie ostrze starczy nam do końca życia faktycznie inwestycja jest długofalowa. Zestaw to nie tylko sama brzytwa, ale również pas i pędzel. Nie trzeba kupować jakichś niesamowitych pianek. Do golenia wystarcza samo mydło. Kolejną zaletą jest brak podrażnień. Jeśli golisz się sprawnie, to nie musisz się już więcej obawiać wysypki. Żadna jednorazówka nigdy nie będzie tak idealnie ostra jak brzytwa.

Użytkownicy brzytew wskazują na dwie ich główne wady. Po pierwsze zarost szybciej odrasta. Ta wada jest zaletą u osób ze słabym zarostem. Dzięki brzytwie możesz zapuścić gęstą brodę. Maszynki jednorazowe z założenia mają służyć szybkiemu goleniu. W przypadku ostrza musisz najpierw dobrze się przygotować. To niestety pochłania sporo czasu.


Przygotowanie do golenia brzytwą

Najpierw musisz zastanowić się jak bardzo profesjonalną brzytwę chcesz kupić. Nie polecamy nabywać czegoś przesadnie taniego. Wcześniej poczytaj opinie na forach i zobacz, która firma będzie najodpowiedniejsza dla Ciebie. Musisz być przygotowany na wydatek 500 – 700 zł.

Ostrze przed każdym goleniem musi być dobrze przygotowane. Nie możesz dopuścić do tego by Twoja brzytwa straciła na ostrości. Początki mogą być trudne, ale na pewno sobie poradzisz! Pamiętaj o dokładnym zmiękczaniu twarzy za pomocą ciepłej wody i piany z mydła lub ciepłego ręcznika. Na początku nie staraj się golić super dokładnie, ucz się. To wymaga cierpliwości.

Brzytwa od setek lat stanowi wyjątkowy atrybut męskości. Nie bój się spróbować. Masz możliwość poczuć się jak prawdziwy mężczyzna, gdy bez cienia strachu będziesz przesuwał ostrze po swojej twarzy.

Jedna odpowiedź do “Uważaj, będzie ostro. Brzytwa w natarciu!”

  1. bart pisze:

    brzytwa na pewno ma jakiś swój tradycyjny urok, w przeciwieństwie do jednorazówek które mi się kojarzą chyba tylko z podrażnieniami :/ niemniej jeżeli chodzi o kompromis między szybkością i wygodą to najlepsza jest elektryczna maszynka, of course taka porządna głowicowa. nie podrażni, no i skaleczyć się nie można, a to chyba najważniejsze