Ubierz się bez wstydu! Szata zdobi człowieka, a nie na odwrót!

Opublikowano: Sierpień 27, 2014

Polscy mężczyźni mają nieco trudniej pod względem ubioru niż nasi zachodni sąsiedzi. Przez wiele lat temat mody męskiej w naszym kraju praktycznie nie istniał, a w ubiorze wyróżniały się subkultury. Dziś, gdy mamy masę możliwości zadbania o swój wygląd wciąż my – mężczyźni – nie rozumiemy, jak ważny jest wizerunek.


Po pierwsze stereotypy

5902859455_d6815f827f_b

Włosi czy Francuzi już dawno zrozumieli, że moda nie jest przeznaczona jedynie dla kobiet. Jednak wśród wielu z nas wciąż funkcjonuje stereotyp, że przykładanie wagi do tego, co na siebie wkładamy może czynić nas mało męskimi, a wszystkie modne ciuchy mogłyby przypiąć nam łatkę metroseksualnych. Jednak należy rozdzielić dbanie o siebie, a przesadzanie z troską o swój wygląd. Nie chodzi o to, żebyś spędzał dwie godziny przed lustrem. Zachowaj męskość chłopie i nie zachowuj się jak pudel.


Po drugie lenistwo

4838444435_dcebbd0f95_b

Zwyczajnie nie chce nam się przejmować kwestiami modowymi. Nie zależy nam na wyglądzie, a przez to rozleniwiamy się coraz bardziej i przestajemy się przykładać do wielu rzeczy. Dotyczy to zwłaszcza samotnych facetów, którzy nie mają partnerek zmuszających ich do ogarnięcia swojej szafy. Dodatkowo przeciętny mężczyzna nie lubi chodzić na zakupy, a przez to unika koniecznej co jakiś czas wymiany ciuchów w swojej szafie. Warto panowie wziąć się za siebie i przewietrzyć garderobę. Jeśli tego nie zrobicie, nie dziwcie się że partnerka ogląda się za innymi mężczyznami (tak, kobiety też to robią!).


Po trzecie niewiedza

3241512841_1fd19e208a_b

Nie wiemy jak należy się ubrać na konkretne okazje. Świetnym przykładem błędów modowych są koszmarnie dobierane, za duże garnitury oraz buty, które rzadko pasują do okazji. Wygodne bluzy i jeansy też nie są odpowiednie na każdą chwilę, ale sumarycznie wszystko zależy od stylu, jaki nam pasuje.

Chociaż powody niechęci do mody są różne, to nie zmienia faktu, że trzeba przykładać chociaż trochę uwagi do tego, co na siebie wkładamy. Jeśli nie jesteśmy pewni czy coś nam pasuje czy nie, to możemy zapytać o zdanie partnerkę lub ekspedientkę w sklepie odzieżowym. W tym drugim przypadku możesz przy okazji nawiązać ciekawą znajomość.

Źródło zdjęć: flickr.com