Skacz i krzycz tak głośno jak się da! Co musisz wiedzieć o skokach spadochronowych?

Opublikowano: Wrzesień 2, 2014

Poszukujesz nowego hobby lub nie masz pomysłu jak spożytkować swój wolny czas? Czujesz się sfrustrowany, praca Cię stresuje i nie masz, gdy uwolnić tłumionych emocji? Jeśli lubisz adrenalinę, a na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco, to jedną z propozycji są skoki spadochronowe.


Jak zacząć?

Najprostszą wymówką jest brak czasu. Bzdura! Nie ma nic prostszego jak rozpocząć naszą przygodę ze skakaniem ze spadochronem. No i wcale nie trzeba zapisywać się na bardzo długie szkolenie, by spróbować czy w ogóle będzie się nam to podobało. Wystarczy wyszukać w Internecie firmę, która zajmuje się skokami w okolicy, a następnie zarejestrować się na skok w tandemie (na pierwszy raz najlepszy będzie skok z instruktorem). Dostaniemy informację zwrotną kiedy i gdzie odbędzie się nasza przygoda. Przyjeżdżamy i nasz instruktor na miejscu przeprowadza krótkie szkolenie (ok. 20 minut!), które ma za zadanie przygotować do skoku. Po 15 minutach lotu samolotem, na wysokości ok. 4000 tys. metrów skaczemy! Koszt takiego pierwszego skoku waha się od 549 zł do 700 zł. Przy skokach grupowych często obejmują nas różne zniżki.


Podoba nam się i co dalej?

Jeśli poczujemy, że spadochron to coś dla nas powinniśmy zapisać się na szkolenie spadochronowe. Najczęściej obejmuje ono część teoretyczną oraz praktyczną. Po części teoretycznej musimy zaliczyć test, a potem rozpoczynamy praktykę. Koszt szkolenia waha się 1000 zł do 5000. Oczywiście różnią się one przede wszystkim ilością zajęć praktycznych. Każdy taki kurs powinien zapewnić nam Książeczkę Skoczka Spadochronowego z wpisem o zakończonym kursie lub o odbyciu określonej ilości skoków szkoleniowych.


Co po kursie?

Po kursie możesz rozpocząć prawdziwą przygodę ze skokami, a nawet uczynić z tego swoją największą miłość życia! To działa jak narkotyk, będziesz chciał więcej i więcej! Każda konkretna szkoła skakania organizuje różne cykliczne imprezy oraz umożliwia rozwój w jakiejś upatrzonej specjalizacji (a jest ich wiele!).

Warto spróbować, żeby potem całe życie nie żałować, że zabrakło nam odwagi. Jeśli się nie spodoba, to przynajmniej pozbędziemy się frustracji krzycząc ile wlezie na 4000 metrach. 

Źródło zdjęć: flickr.com