Przestać rzeźbić. Bądź mężczyzną. Weź się za CrossFit!

Opublikowano: Wrzesień 2, 2014

Od jakiegoś czasu chodzisz na siłownię lub biegasz, ale czujesz, że efekty są mizerne i jakoś mało satysfakcjonujące? Rzeźbisz i rzeźbisz, a Twoje ciało wciąż jest słabe? Może czas zainteresować się najnowszą metodą treningów, które w krótkim czasie mogą zamienić Cię w prawdziwego mężczyznę? Pora na CrossFit!


Co to jest i skąd się wzięło?

CrossFit to obecnie najmodniejszy sport, który opanował warszawskie centra fitness. Polega on na podjęciu regularnych, dramatycznie męczących treningów, po których nie można ustać na nogach. Można robić wszystko – biegać, skakać, pływać, podnosić ciężary. Chodzi tylko o to by wykonać jak najwięcej w ciągu godzinnego treningu, trzeba zapomnieć  o świecie zewnętrznym i skupić się jedynie na wysiłku, który ma być katorżniczy. Pracuje się nad wszystkimi partiami mięśni, a poziom ćwiczeń musi być odpowiednio dostosowany dla konkretnej osoby.

CrossFit ma już ponad dwadzieścia lat, ale dopiero niedawno zaczął zachwycać Polaków. Przywędrował do naszego kraju za Stanów Zjednoczonych i rozpoczął swoją ekspansję w stolicy.


Jak i gdzie trenować?

Przykładowy trening to godzina po brzegi wypełniona ćwiczeniami. Zero odpoczynku, zero ulg. Jeździmy przez 20 minut na rowerku w najszybszym tempie, przeskakujemy na bieżnię, potem podnosimy ciężary, a na końcu skakanka bez wytchnienia. Zestaw powinien być różny każdego dnia, bo nie może się znudzić i ma objąć wszystkie partie mięśni. Dlatego na początku lepiej skorzystać z pomocy profesjonalnego trenera. Niestety nie w każdym mieście uda się znaleźć siłownię czy klub fitness, który zaoferuje nam tego rodzaju trening. Wiele miejsc nie ma również specjalistycznego sprzętu. Dlatego przed rozpoczęciem trzeba dokładnie sprawdzić wybrane przez nas miejsca i poczytać opinie w Internecie. Oczywiście najłatwiej znajdziemy takie kluby crossfitowe w Warszawie, gdzie sport ten zaczyna być coraz bardziej profesjonalny.

Nie ważne kim jesteś i ile masz lat. CrossFit możesz zacząć trwnować już teraz! Nawet kobiety zapisują się na tego rodzaju treningi i są niezwykle zadowolone z efektów. Wystarczy chcieć poprawić swoją kondycję oraz samopoczucie. Takie zmęczenie ciała pozwala wyzwolić umysł oraz uwolnić całą frustrację.

Źródło zdjęcia: flickr.com