Długi weekend w domu? 3 propozycje jak mądrze wykorzystać ten czas

Opublikowano: Sierpień 15, 2014

Nie każdy długi weekend musisz spędzać na plaży, basenie, mieście albo w innymi miejscu, poza domem. Dzisiaj przedstawiamy 3 propozycje które pozwolą Ci wykorzystać 3 dni wolnego w domu.

 

1. Maraton filmowy

14019907992_d3f3d15102_o

Najlepiej skorzystać z Netflixa. Jest to platforma umożliwiająca oglądanie topowych seriali z USA oraz filmów. Niestety, bezpośredni dostęp z Polski do Netflixa jest utrudniony. Są jednak metody, by to obejść. Jedną z nich jest zainstalowanie dodatku HOLA, który współpracuje z najpopularniejszymi przeglądarkami internetowymi tj. Chrome, Firefox, Internet Explorer. HOLA daje ci możliwość skorzystania z niepolskiego IP. Ten z kolei pozwala na zarejestrowanie się w Netflixie. Jeśli nie chce się wam kombinować, to pozostają nasze polskie platformy filmowe tj. Ipla.tv lub VOD.pl.

Na każdej platformie znajdziesz coś dla siebie (i drugiej połówki). Maraton filmowy zawsze można podkręcić dobrym winem lub niekoncernowym piwem z małego browaru (najlepiej niepasteryzowane). Dobra przekąska w postaci np. bagietek na ciepło z masłem ziołowym także umili oglądanie filmu. Świetnie sprawdza się np. zamiast orzeszków do piwa prażony na patelni, solony słonecznik lub mieszanka studencka z dodatkiem szczypty soli.

 

2. Gry planszowe

8016192302_b2f1cc793d_k

Świetna forma zagospodarowania czasu, szczególnie w zimie. Przy grzanym winie i ze znajomymi możecie przegrać całą noc i pół ranka. Musisz jednak pamiętać o wyborze odpowiedniej gry.

Bez dwóch zdań sprawdzają się Scrabble  lub Monopoly. Gry karciane tj. Poker Texas Hold’em, czy Poker Black wniosą do gry ryzyko i emocje płynące wprost ze świata hazardu. Oczywiście nie byłoby udanych gier bez alkoholu. Jak już wcześniej zostało napisane, grzane wino sprawdza się doskonale w zimie. W lecie warto postawić na drinki. Przede wszystkim schłodzone. Przekąska? Jeśli gracie w kilka osób, to chyba najlepszym rozwiązaniem będzie pizza. Co prawda nie każdemu musi faktycznie smakować, ale każdy zje tak i tak ze smakiem.

 

3. Gry multimedialne

14753372024_f99a68ffc8_k

 

Jeśli masz playstation, to wiesz co dzieje się dalej. Ale jeśli nie masz dedykowanej konsoli, to np. warto wykorzystać do wspólnej gry iPada. Dostępne gry takie jak Ninja Fruit, Ice Hockey czy gry bilardowe wzbudzą poczucie rywalizacji i nim się obejrzysz minie 10 godzin (oczywiście w tym czasie twój iPad padnie ze 3 razy). Mimo to, zabawa może być przednia. Szczególnie gdy za oknem leje deszcz, a w Twoim mieście nie ma co robić w taką pogodę.

Podaliśmy trzy propozycje, na każdy dzień. Jeśli macie swoje typy, śmiało wrzucajcie je w komentarzach. Podsumowując: zawsze jednak lepiej wolny czas spędzać poza domem, w górach, na wodzie, piasku, gdziekolwiek czujecie się dobrze i uprawiacie aktywność fizyczną – zdrowo dla ciała i dla ducha.

 

Źródło zdjęć: flickr.com