Brzytwa, żyletka albo elektryczna maszynka. Z czego warto skorzystać, jeśli chcesz zadbać o swój zarost?

Opublikowano: Czerwiec 11, 2015

 

Dbanie o własny zarost to konieczność. I tak naprawdę masz dwie drogi – albo golić się na gładko, lub przycinać zarost czy brodę. Możesz w obu przypadkach wspomóc się brzytwą, żyletką lub elektryczną maszynką. Który wybór będzie najlepszy?


Brzytwa

brzytwa którą warto wybrać

Dobry vintage nie jest zły, pod warunkiem że wiesz jak jej używać. Generalnie na YouTubie możesz znaleźć wiele różnych filmików instruktażowych z których dowiesz się, jak używać brzytwy. Praktyka jednak okazuje się nieco inna, gdy trzymasz ją w ręce i zabierasz się do pierwszego pociągnięcia. Jest jednak pewna alternatywa dla tych, co nie chcą się bawić w samodzielnego brzytwiarza. Zawsze można skorzystać z usług profesjonalnego golibrody.


Żyletka

zyletka ktorą warto wybrać

Na pewno szybko się zużywają i powodują zacięcia. Są tanie, ale wygodne bo można je łatwo spakować do plecaka czy walizki, a po skorzystaniu wyrzucić do kosza. Minusem żyletki jest to, że na pewno nie przyczynia się ona do pielęgnacji zarostu, a wręcz działa na niego destrukcyjnie. Dużą zaletą żyletki jest to, że jest to jedyna tańsza i szybsza alternatywa, jeśli chcemy pozbyć się zarostu i mieć gładką twarz.


Elektryczna maszynka

maszynka elektryczna czy co warto kupic

W tym przypadku o gładkości twarzy można zapomnieć, ale dobrą wiadomością jest to, że maszynka elektryczna jest najlepsza jeśli chcesz zadbać o długość oraz styl własnej brody. Nie znajdziesz nic lepszego na rynku. Możesz regulować długość włosa, kąty nacięcia, itp. Minusem maszynki jest oczywiście bateria. Sami z doświadczenia wiemy, że kilka razy podczas pielęgnacji brody akumulator odmówił posłuszeństwa. Dlatego warto przed każdym goleniem sprawdzić stan akumulatora.

KJ